Skip to main content Skip to footer

Vezivno-tkivna masaža

Razni vanjski i unutarnji faktori djeluju na promjenu vezivnog tkiva u organizmu, a pod vezivnim tkivom podrazumijevamo potkožno vezivno tkivo, hrskavicu, tetive, ligamente, krvne žile i živce. Pokreti u vezivno-tkivnoj masaži su čvršći i intenzivniji te prodiru dublje u tkivo i na taj način djelujemo na promijenjeno vezivno tkivo, poboljšavamo cirkulaciju i tonus kože. Zbog snažnog refleksnog djelovanja ova masaža djeluje i na mišiće i unutarnje organe.

Terapijsko djelovanje masaže, uklanjanje boli i napetosti u mišićima (vrata, ramena i leđa). Estetski učinak vezivno-tkivne masaže je preoblikovanje kolagena u vezivnom tkivu, te se ona smatra jednom od najboljih tehnika za uklanjanje celulita i učvršćivanje kože. Naime, manipulativnim tehnikama isteže se i mobilizira promijenjeno vezivno tkivo i vraća mobilnost kože. Celulit je degenerativna promjena vezivnog tkiva i nastaje kad masne stanice ulaze u vezivno tkivo (nastaje upala i degenerativni proces).

Celulit može biti bolan jer masne stanice pritišću živčane stanice koje se nalaze u vezivnom tkivu. Razlikujemo fibrozni i edematozni celulit. Kod fibroznog celulita najbolja terapija je vezivno-tkivna masaža. Edematozni celulit traži kompleksniji pristup, kombinaciju limfne drenaže i vezivno-tkivna masaže.

Stranica koristi kolačiće kako bi se osiguralo bolje korisničko iskustvo i funkcionalnost stranica.